Що таке Breaking news

Breaking news

Вони супроводжуватимуть ваше журналістське життя.

Раджу познайомитися з ними ближче.

Breaking news – родом зі Сполучених Штатів, де користуються неабиякою популярністю на інформаційних каналах. Вони виділяються непередбачуваністю, неочікуваністю та уривчастістю.

На радіо Київ 98 ФМ прикладом breaking news є прямі включення з місця події.

Часто breaking news називають термінові, екстрені новини з відтінком сенсації. Це гарячі новини. Зазвичай – це останні новини на момент виходу випуску в ефір.

Breaking news мають широкий розголос. Їх активно обговорюють у ЗМІ та соціальних мережах. Кожен експерт та ЛГД (лідер громадської думки) вважає за необхідне, висловити свою думку щодо них.

Breaking news можуть стосуватися та мати резонанс на різній території.

Наприклад, новина про те, що «дисциплінарний комітет ФІФА виніс попередження членам хорватської збірної, оскільки організація розцінила їхнє відео звернення зі словами «Слава Україні!» як політичний жест», стосується України та українців в усьому світі.

Новина отримала розголос не тільки у ЗМІ, а ще й наслідки мала у вигляді сотень тисяч «одиниць» на сторінці ФІФА у фейсбук та збору коштів небайдужих на погашення штрафу хорватського футболіста.

А інформація про те, що «з 14 липня разовий проїзд у громадському транспорті Києва зросте до 8 гривень», особливого значення набуває в основному для мешканців столиці.

Вона викликала палке обговорення серед киян, хто винен і що робити? А також стала причиною появи петиції на сайті мерії.

Світлана Василенко — експерт-консультант з техніки мовлення та риторики, автор і ведуча talk-проектів на радіо Київ 98 ФМ