7 корисних звичок, які можна розвинути читаючи книги

Книги — найбільш недооцінена технологія в світі, але якщо ви навчитесь правильно оцінювати, вибирати та купувати літературу, читання допоможе вам виробити безцінні звички.

1️⃣  Ви порозумнішаєте без усіляких чарівних пігулок. Книги — найкраща заміна ноотропам — лікам, що стимулюють розумову діяльність, покращують пам’ять і підвищують здатність до навчання.

2️⃣ Ви постійно оновлюватимете власні знання. Читаючи протягом достатнього проміжку часу, ви відчуєте, немов розум модернізувався. Після такого оновлення проявити себе у розмові, формулювати власні думки в письмовому вигляді буде значно простіше.

3️⃣ Ви навчитеся бути наодинці. Читаючи книги, роблячи паузи для роздумів і постійно покращуючи себе, ми здатні розвинути звичку спокійно сидіти в кімнаті наодинці.

4️⃣ Ви звикнете безпосередньо переймати досвід. Підживлені чиєюсь мудрістю, ми радо відправляємося в подорож разом із героями книги. Це означає, що ми гарантовано отримуємо безпосередній досвід у реальному світі.

5️⃣ Ви навчитеся концентруватись. Завдяки читанню ми стаємо спокійнішими та більш терплячими, вчимося зосереджуватися на одній-єдиній речі протягом довгого періоду часу.

6️⃣ Ви зрозумієте переваги стратегічної ізоляції. Якщо хочете, щоб оточення поважало ваші особисті кордони, немає кращого варіанту стратегічної ізоляції, аніж книги. Вони рятують від натовпу.

7️⃣ Ви звикнете говорити правду. Більшість творчих людей знають це і переконані, що єдиний спосіб донести істину — зробити це у книзі чи притчі.

З чого почати своє читання? Спеціально для нашого блогу поцікавилася у викладачів школи #Generation_22, які книги на їх думку мають прочитати підлітки. Добірка вийшла цікава!

 1. Айн Ренд «Атлант розправив плечі»
 2. Стівен Кові «Сім звичок надзвичайно ефективних людей»
 3. Деніел Кіз » Квіти для Елджернона»
 4. Юваль Ной Харарі «Sapiens. Коротка історія людства»
 5. Ліна Костенко «Записки українського самашедшого»
 6. Максим Кідрук «Подорож на Пуп Землі»
 7. Джордж Орвелл «1984»
 8. Джордан Елленберґ «Як ніколи не помилятися. Сила математичного мислення»
 9. Віктор Франкл “Людина в пошуках справжнього сенсу”
 10. Марк Менсон «Вишукане мистецтво забивати на все»
 11. Остін Клеон «Кради як митець. Креативні «фішки» про які тобі ніхто не розповість»
 12. Норман Дейвіс «Європа. Історія»

Гарного вам читання та затишних вихідних!

Юлія Горбатій, викладачка літератури